• הירוקה

5 סיבות מצוינות לעבור למזון אורגני

בלי ריסוס, עם טעם, ובנוסף שומרים על כדור הארץ


1. מדלגים על נזקי הריסוס. רשימת בעיות הבריאות שקשורות לחשיפה לחומרי הדברה מתארכת: מהפרעות קשב ולקויות למידה, ועד סרטן ובעיות פריון. מחקר שנערך בדנמרק גילה שספירת הזרע של חקלאים במשקים אורגניים גבוהה פי שניים מהממוצע אצל העוסקים בחקלאות רגילה.

2. שומרים על כדור הארץ. בחירה בתזונה אורגנית מסייעת לשמירה על איזון אקולוגי. חומרי ההדברה מחלחלים למי התהום, והמלחת קרקעות עקב דישון-יתר פוגעת בבעלי חיים ובצמחים שהולכים ונכחדים. בנוסף, אנחנו תורמים להפחתת זיהום אוויר ממטוסים המשנעים תוצרת חקלאית בעולם. צריכה אורגנית, מקומית ועונתית מקטינה את הנזק הזה.

3. משדרגים את טעם המזון. את המחקר הזה תוכלו לבצע בעצמכם: קחו כל פרי אורגני שאתם אוהבים, ושימו לידו אותו פרי מרוסס. עכשיו עצמו את העיניים ותנו ביס בכל אחד מהפירות. ניתן להמר בוודאות גבוהה שתזהו מיד את הפרי האורגני. פער הטעמים בולט מאוד גם בביצים. מי שטעם את החלמון הכתמתם של ביצת החופש האורגנית, כבר יתקשה לחזור לתוצרת מפס הייצור האכזרי של התרנגולות.

4. משפרים איכות חיים ויצירתיות. מחקר שנערך לא מזמן גילה שני יתרונות בלתי צפויים לגידול של תוצרת אורגנית. התברר, כי אנשים שהתחילו לצרוך תוצרת אורגנית, חזרו לבישול ביתי-מסורתי לאחר שנים רבות של אכילת מזון קפוא המופשר במיקרוגל. בנוסף, תוצרת עונתית מגבירה את היצירתיות בבישול, דווקא משום שלא כל הפירות והירקות זמינים תמיד.

5. משלמים מחיר הוגן בעבור תוצרת איכותית.

צריכת תוצרת אורגנית מעודדת חקלאים ויצרנים מקומיים. זה תמיד חשוב, ונכון שבעתיים בימים אלה של קורונה. לעיתים נוטים לחשוב שמזון אורגני יקר יותר מהמרוסס, אבל האמת היא שאם קונים ישירות מהחקלאי ללא התיווך של רשתות המזון - הבריא אינו יקר מהמזיק.


לקנייה >>>

כתובתנו: 

 קבלת הזמנות

אזורי חלוקה

החרושת 18, רמת השרון 

tali@taligo.co.il

מיום א' ב-12:00 עד יום ב' ב-24:00

רמת השרון, הרצליה, רעננה, כפר סבא, פתח תקווה, רמת גן, גבעתיים, תל אביב, ראש העין, הוד השרון, קריית אונו

אספקת המשלוח  

פקס: 03-6479114

נייד: 052-2533793

יום רביעי: 22:30-17:00


דמי משלוח: 25-20 שקל, או חינם באיסוף עצמי מרמת השרון

  • Facebook
whatsapp-logo-symbol-vector-400x400.png

הרשם לניוזלטר וקבל את החדשות האחרונות

© כל הזכויות שמורות לירוקה 

 בניית אתרים בוויקס- wix&me