ראשון בין טובים

פולי הקקאו משתייכים לליגה הבינלאומית של סופר-פוד, ויש לכך שפע סיבות טובות


ברשימת מזונות העל נמצאים פולי הקקאו במקום גבוה. התכונות הנפלאות שלהם נשמרות במלוא העוצמה רק בצורה הגולמית והלא מעובדת של הפולים (raw), ויש הבדל עצום בין הקקאו התעשייתי לבין הטבעי-האורגני. לפני מאות של שנים, בימי המאיה והאצטקים היה לקקאו מעמד של קדושה, בנוסף לסגולותיו כמזון על. בני האינקה נחשבים כראשונים שהשתמשו בפולים ליצירת משקה השוקולדה הקסום.

במהלך הייצור התעשייתי עוברים הפולים קלייה בטמפרטורה גבוהה שמחסלת את מרבית הערכים התזונתיים. בניגוד לתעשייתי, הקקאו הטבעי (הנא) עובר ייבוש בטמפרטורה נמוכה מ-45 מעלות, שמשמרת את מיטב התכונות.

הנה כמה סיבות טובות לצרוך את פולי הקסם:

הקקאו מעלה את רמת הסרוטונין, ההורמון שאחראי בין השאר על תחושת הרווחה והרגיעה. מכיל מעל 700 תרכובות נוגדות חמצון שמגינות על הלב, מפחיתות כולסטרול ומשפרות את זרימת הדם.

שתיית כוס קקאו חם לפני הארוחה מסייעת בפירוק תאי שומן. בנוסף יש בו ריכוז גבוה של מגנזיום, התורם לתגבור האנרגיה ברגעים של עייפות. מחקר שנערך בשוויץ מצא כי צריכת קקאו משפרת את המטבוליזם, ואת העיכול.


ואם לא שוכנעתם עד כה להגביר את צריכת הקקאו האיכותי: מסתבר שהקקאו משפר את התפקוד הקוגניטיבי ופועל אפילו כנגד אלצהיימר. מחקר באוניברסיטת הרווארד מצא, כי אנשים בגיל העמידה ששתו שתי כוסות קקאו ביום שיפרו את זיכרון והגבירו את זרימת הדם למוח.


גידול הקקאו, הקטיף והכנת הפולים מצריכים עבודה ידנית מפרכת ונקשר בעבודת ילדים וניצול החוואים בתשלומים נמוכים. ארגון OXFAM ואחרים הפעילים למען סחר הוגן דחפו למהפכה בתחום שאחד מביטוייה הוא סימון המוצר המצייין, לבד מהתחייבות לסחר הוגן גם את ארץ הגידול, הטרואר (תנאי הגידול) והאזור ממנו הגיע חומר הגלם.

אם תרצו להגדיל את צריכת הקקאו האיכותי, תוכלו להזמין בסל של הירוקה טראפל קקאו תמרים וטחינה וחטיף אנרגיה מפולי קקאו ותמרים של "נאות סמדר".


עשינו לכם חשק? הנה הצעה למשקה קקאו של בריאות: מערבבים בסיר קטן:

כוס חלב שקדים (או אחר לפי הטעם)

כף אבקת קקאו נא אורגני כף אבקת מאקה

1.5 כפיות סירופ מייפל טבעי

1/2 כפית תמצית וניל קורט מלח אפשרי להוסיף עיסת קקאו קלוי או נא

מחממים על להבה נמוכה, עד שהכל מתאחד ללא גושים.

מוזגים לכוס ומגררים מעט עיסת קקאו.


לחנות שלנו >>>