• הירוקה

נכנס יין, יצאה הגופרית

ביין התעשייתי עלולים להימצא למעלה מ-40 תוספים מלאכותיים. היינות האורגניים נקיים מהם

יין, כמו שמן זית, קשה לשחזר בדייקנות. המוצר הסופי נמצא בקשר הדוק עם הטרואר –בית הגידול שכולל את טיב האדמה, האקלים ורכיבים נוספים שמשתנים משנה לשנה. בזה, כנראה טמון חלק גדול מהקסם שבהפקת יין.

מי שמקפיד על תזונה בריאה מורגל לקרוא ביסודיות תוויות שעל גבי המוצרים, אך במקרה של יין זה לא ממש עוזר לנו. יין הוא מהמוצרים היחידים בעולם שאין כל חובה לציין את רשימת מרכיביו. יקבים רבים, בעיקר התעשייתיים, יכולים להוסיף חומרים משפרי טעם, משמרים או מזרזי תהליכים – מבלי לציין זאת על התווית. בתקן של יין תעשייתי יש מעל 40 חומרים, מסייעי ייצור, שאין חובה לרשום אותם.

יינות אורגניים מיוצרים מענבים שצמחו בשיטות אורגניות, כלומר, ללא שימוש בחומרים כימיים להדברה, דישון ועישוב – ותהליך הייצור, גם הוא מבוסס על מינימום מעורבות של חומרים מלאכותיים.


היינות האורגניים של "נאות סמדר", שאת יינות הקינוח שלהם תוכלו לרכוש באתר הירוקה, מופקים בבית גידול ייחודי. האדמה והאקלים המדברי מפיקים יינות שונים בטעמם מאלה שמיוצרים מאותם ענבים בדיוק הגדלים באזורים אחרים בארץ ובעולם. הבדלי טמפרטורה קיצוניים בין יום ללילה, מיעוט משקעים וקרקע מלוחה מניבים ענבים בעלי טעם עשיר וייחודי. הגפן גדלה בכרם נאות סמדר בתנאי גידול ביו-אורגניים ללא ריסוס או דישון כימי והיינות מופקים בתהליך אורגני קפדני על פי התקן האורגני הישראלי והאירופי. התסיסה מתרחשת ללא תוספת שמרים תעשיתיים, וללא החומר המשמר בי סולפיט (גופרית דו-חמצנית) שלא מעטים אלרגים אליו, מבלי להיות מודעים לכך.


הירוקה מאחלת חג פסח שמח, עם ארבע כוסות יין אורגני משמח גוף ונפש.


לחנות שלנו >>>