• הירוקה

מלא וגדוש כרימון

אמנם אין בו 613 גרגרים כפי שטועים לחשוב, אבל עדיין הרימון, אחד הפירות היפים בטבע, אוצר בתוכו שפע סגולות פלאיות

הבה נניח לעובדות להפריע לנו. בסעודת ראש השנה, נהוג לאכול רימון ולאחל "ירבו מצוותינו כרימון", כלומר, תרי"ג מצוות כמספר גרגירי הרימון – 613. אבל מה לעשות ומדובר באגדה אורבנית. למעשה מספר גרגרי הרימון נע בין 200 ל-1000. אתם מוזמנים לספור בעצמכם.


עוד מיתוס רווח מתעקש על הקושי בהפרדת גרגרי הרימון מהקליפה (המכונה פריטה), אבל זה בעצם קל למדי: חוצים את הרימון, חורצים שלושה חתכים בשולי הקליפה, מניחים על קרש כשהגרגרים כלפי מטה, ומכים בכף עץ.

"ירבו מצוותינו כרימון"

אם חשקנו במיץ העשיר בוויטמינים, סוחטים את הרימון בדיוק כמו תפוז. בדרך כלל לא מומלץ לסחוט פירות וירקות, כיוון שהוויטמינים נוטים להתחמצן ולהתאדות בתהליך, אך ברימון זה בדיוק להיפך. מחקר באוניברסיטת קליפורניה גילה ששתיית המיץ בריאה אף יותר מאכילת הפרי עצמו, כיוון ש-70% מנוגדי החמצון משתחררים מהקליפה במהלך הסחיטה.


הקליפה מכילה גם פיגמנט חום וכבר לפני מאות שנים השתמשו בה לצביעת בדים ולהכנת דיו. גם היום משתמשים ברימון לצביעה אקולוגית של בדים טבעיים. הוא מכיל שפע של טאנינים, הידועים כנוגדי חמצון איכותיים, והוא שורד עד חודש ללא קירור.

מהרימון מייצרים רכז שמחמיא לתבשילים רבים וסירופ גרנדין שמשתדך מצוין לקינוחים וקוקטיילים. הגרגרים, שנראים כמו יהלומי בורדו יקרים, יקשטו סלטים ויוסיפו להם טעם ויופי.


חג שמח!


לקנייה >>

למתכון >>