זמן לכל פרי ועת לכל ירק

זו תקופת השנה בה אי אפשר להשיג את כל הירקות והפירות. אבל שווה לחכות


האבטיח הראשון בראשית הקיץ, ריח הקלמנטינה המסחרר בסתיו - יש דברים שכדאי לחכות להם, והציפייה להם רק מגבירה את שמחת המפגש. אבל אנחנו התרגלנו להשיג כל גחמה, ולא להתמודד עם דחיית סיפוקים. ענבים בחורף, תפוזים בקיץ, ולא משנה הטעם ולא משנה המחיר.

יש האומרים שאין מספיק מבחר בשוק הירקות והפירות האורגני. אבל כשנותנים לטבע את הכבוד המגיע לו, מגדלים וצורכים גידולים בעונתם, האדמה בריאה נקייה יותר, המזון טרי וטעים יותר ללא נזקי הקירור והשינוע. אנחנו כרגע בעונת המעבר שבין העונות. גידולי החורף כבר מאחורינו, ופירות וירקות הקיץ עדיין לא הבשילו. זה לא קל למי שהתרגל לזמינותם תמיד, אבל אנחנו ממליצים להתמודד, גם אם זה אומר להתאפק ולוותר.

ההתערבות בגידול הפירות והירקות גובה מחירים. הידעתם שמשמרים תפוחי עץ בקירור אפילו שנתיים? מה נשאר מתפוח העץ המקורי אחרי כל כך הרבה זמן? ועוד: חקלאים משתמשים בכימיקלים שונים, חלקם מבוססי הורמונים, כדי לדלל הפירות הקטנים (חנטים) כדי להגדיל את כמות הפירות. בדרך כלל חנטים נושרים באופן טבעי, אבל שימוש בכימיקלים גורם לחנטים לא לנשור ולהמשיך לגדול. החומרים נספגים בפרי, ואנחנו אלה שאוכלים אותם בבלי דעת.

אם נותנים כבוד לטבע, ולא מתערבים בסדרי עולם, אפשר גם להבחין בחוכמת היקום: את האבוקדו העשיר בשומן נצרוך בחורף כדי להתחזק ולהתחמם, ואת האבטיח הצונן העשיר בנוזלים נאכל בקיץ כשנחזור מהים.

בירוקה אנחנו מבטיחים לכם שיש למה לחכות.


לחנות שלנו >>>