ביתי הוא ידידי

לא תמיד קל לבחור לטובת הסביבה, אך עם פיתוח מודעות אפשר לחולל שינוי בעיצוב פנים ידידותי לעולם


בכל פעם שאנחנו קונים משהו, אנחנו משפיעים על הסביבה - בין אם השתמשו במשאבי טבע ובאנרגיה בתהליך הייצור ובין אם המוצר עבר קילומטרים כדי להגיע אלינו, ויוצר בידי עובדים מנוצלים. בכמה צעדים פשוטים ומעט תשומת לב, נוכל לחולל שינוי בעולם.


1. חומרים: שימוש בחומרים טבעיים או ממוחזרים ידידותיים לסביבה, לא רק חוסך אנרגיה ומשאבים אלא מוסיף לבית אופי וממד היסטורי. עץ ממוחזר נוטה גם להתבלות פחות, כיוון שכבר נחשף לפגעי מזג האוויר. כיום כל חברה שמכבדת את עצמה מציעה מוצרים שעשויים מחומרים ממחוזרים כמו: משטחי מטבחים, ריצופי עץ ואפילו טקסטיל ממוחזר.


2. צבע: רוב צבעי הבית מכילים חומרים מזיקים ואף רעילים, בעיקר כאלה שמיוצרים מפטרו כימיקלים. אדי צבעים כאלה עלולים לסכן אותנו, במיוחד בחללים לא מאווררים. עדיף שנבחר צבעים מחומרים ופיגמנטים טבעיים כמו מיצוי מצמחים, גיר, אבקות חול ומינרלים מן הטבע שיתאימו לשימוש בחללי מגורים וחדרי הילדים.


צבע אקולוגי לקיר לא פוגם ביופי הבית אלא מוסיף לו ערך מוסף

3. תאורה: שימוש באור טיבעי חוסך בשימוש באנרגיה ותורם להרגשה טבעית של שעות היממה שתומכת תהליכים טבעיים כמו שינה ויקיצה. תכנון מוקדם של הבית/בניין צריך לקחת בחשבון את כיווני תנועת השמש למקסם את השימוש בו. בנוסף שימוש בגופי תאורה מבוססי לד חוסכים בצורה קיצונית באנרגיה ובעלי תחלופה שאינה תכופה וכך גם לא הופכים לפסולת בקלות.


4. ריהוט: השקעה בשיקום ושיפוץ רהיט ישן, גם תורם לסביבה וגם נותן כבוד למסורת ולבעלי המלאכה של פעם. יופי הריהוט והעיצוב הייחודי הם הבונוס.


5. מקומיות: כשאנחנו מתכננים שיפוץ בבית, תמיד כדאי לבחור בחומ