איך נאושש ונאחסן ירוקים

יש לנו חדשות בשבילכם: פירות וירקות הם אורגניזמים חיים, נושמים ומייצרים חום, ובמקביל מאבדים מים ומשאבים אחרים ששומרים עליהם. לכן, כמו על כל יצור חי, חשוב לדאוג להם לתנאים משופרים כדי שיפיקו מעצמם את המקסימום


מזג האוויר החם, שלא מפנק אותנו, עושה גם לירקות ולפירות חיים קשים, ויש כאלה שסובלים במיוחד כמו עשבי התיבול והחסה. אז הבה נעזור באחסון, ובמידת הצורך נעשה להם החייאה.


פירות וירקות הם אורגניזמים חיים

החייאה:

עלים ירוקים עייפים ועצובים יחזרו לחיים אם תניחו אותם בכלי עם מים קרים כקרח - עד שייראו שוב עליזים. מייבשים היטב ומאחסנים במקרר.


אחסון בשקית:

אחרי ששוטפים ומייבשים את העלים, מניחים על נייר סופג, מגלגלים ומכניסים לשקית פלסטיק, מוציאים את האוויר מהשקית ומאחסנים במקרר. הנייר יספוג את הלחות שנותרת בשקית וישמור על העלים רעננים במקרר.


אחסון בקופסה:

מרפדים קופסה אטומה בנייר סופג, מכניסים לתוכה את העלים השטופים והמיובשים, מכסים בשכבה נוספת של נייר וסוגרים היטב ומאחסנים במקרר.

אותו תהליך יסייע גם לירקות שורש, ברוקולי, כרובית ואספרגוס. קוצצים את הקצוות ומניחים בכלי עם מים קרים למשך 30 דקות, או עד שנראה לכם שהירקות ספחו מספיק מים.


ולסיום טיפ הזוי אבל עובד לשמירה על טריות, מיוחד לעונת המלפפונים:מכניסים כפית לשקית שבה אחסנו את המלפפונים וסוגרים היטב. נסו ותיהנו.


לקניה >>