• הירוקה

איך הכי טוב לאחסן פירות וירקות

מה הולך עם מה ומה כדאי להפריד ממה. 7 כללים מנצחים. לגזור ולשמור


אחד הלקוחות הקבועים שלנו שאל איך נכון לאחסן את הפירות והירקות ומיד חשתי לבדוק את מגירת הירקות במקרר. לא יודעת איך זה אצלכם, אבל אצלי היא הופכת אחת לכמה זמן לבית קברות ירקרק, שלא ידע מה בא אל קרבו. שאריות פטרוזיליה שכבר שכחה מה הייתה במקור, שורש סלרי שהצטמק, צנוניות שהתפזרו כמו ג'ולות חמקמקות, בלגן מרקיע שחקים ששולח אותי להיזכר בכמה כללי "עשה" ו"אל תעשה" בנוגע לשמירה מיטבית של הסחורה הטרייה שמגיעה אלינו.

אבוקדו יאהב להבשיל בקרבת תפוחים ובננות

1. גם אחרי שהם נקטפים ומגיעים אלינו הירקות שלנו נושמים ומאבדים מים, לכן רצוי להניח במגירה נייר סופג ולהקפיד לנקות מדי שבוע.

2. לא מומלץ לשטוף את הירקות לפני שהם נכנסים למקרר, ואם שוטפים חייבים לייבש אותם לגמרי. ובכל מקרה לא לשטוף אותם עם סבון או חומר חזק יותר כי הוא עלול להישאר.

3. עשבי תבלין מומלץ לעטוף בנייר סופג, כל סוג בנפרד, למעט הבזיליקום שיחיה טוב יותר מחוץ למקרר.

4. תותים שעכשיו מתחילה העונה שלהם רגישים מאוד וכדאי לאחסן אותם במקרר, באחד המדפים העליונים ולא במגירה התחתית הקרה ביותר.

5. פירות וירקות שונים מפיקים אתילן ברמות שונות, מה שמשפיע על קצב ההבשלה שלהם ולכן רצוי להפריד ביניהם. אפילו עגבניות ומלפפונים שבסופו של דבר נחתכים לאותו סלט, רצוי לאחסן במקרר בנפרד. למלפפונים יש לתת יחס מיוחד, עם נייר סופג בשקית ניילון או קופסא. אותה שיטה תעשה טוב גם לזוקיני, חצילים וגזר.

6. בטטות ותפוחי אדמה יכולים לגור בקערה משותפת מחוץ למקרר. בקערה נפרדת שמרו בצל, שום וג'ינג'ר. אבל זכרו - בצל ותפוחי אדמה לא כדאי לשכן באותה קערה כדי שהאתילן של האחד לא ירקיב את השני.

7. אבוקדו נקטף טרם הבשלה. צמידות לתפוחים או בננות בקערה מחוץ למקרר תזרז את ההבשלה שלו בזכות האתילן שהם מפרישים. בהחלט אפשר גם לעטוף בעיתון או בשקית נייר וכשהוא מוכן להכניס למקרר.


לקנייה >>>

למתכון >>>