• הירוקה

אורגני, מוסרי והכי בריא

על שלושה דברים העולם עומד, והחקלאות האורגנית על ארבעה


ארבעה עקרונות הם הבסיס התפעולי והמוסרי של החקלאות האורגנית: עקרון הבריאות, עקרון הסביבה, עקרון ההוגנות ועקרון האחריות.


1. בריאות: מתחייבים לשמר ולטפח את בריאות הקרקע, מחזור זרעים והשבחת האדמה. הצמחים, בעלי החיים, בני האדם והעולם כולו הם מערכת אחת הוליסטית שאינה ניתנת לחלוקה. 2. סביבה: מתבססים על מערכות סביבתיות ומחזורי חיים, משתלבים בהם, מטפחים ומשמרים אותם. חקלאות אורגנית חייבת להתבסס על תהליכים סביבתיים, שימוש משני ומיחזור. 3. הוגנות: מקפידים על יושר, שקיפות, הערכה הדדית וצדק בעולמנו המשותף, בקרב בני האדם ובקשריהם עם שאר היצורים החיים על פני כדור הארץ. 4. אחריות: מתחייבים לזהירות ואחריות, כדי להגן על הבריאות ואיכות החיים גם של הדורות הבאים וסביבתם.


התוצרת החקלאית הגדלה לאט יותר משופרת באיכותה

מחקרים רבים שנערכו בשנים האחרונות הוכיחו שמזון אורגני לא רק נעדר רעלים וחומרים מסוכנים אחרים, אלא ניחן בערך תזונתי גבוה יותר מזה של תוצרת חקלאית מרוססת. הפירות והירקות מכילים יותר מינרלים וויטמינים ופרופיל החלבונים מאוזן יותר. בנוסף, כמות גדולה יותר של נוגדי חימצון ופיטוכימיקלים מיוצרים על ידי הצמח.


מחקר של ארבע שנים שנערך על ידי האיחוד האירופי מצא כי פירות וירקות אורגניים מכילים כ-40% יותר נוגדי חמצון, ורמות גבוהות יותר של מינרלים חשובים, כמו ברזל ואבץ. הסיבה נעוצה כנראה בכך שהמגדלים האורגניים מאיצים פחות את הגידולים באמצעים מלאכותיים. התוצרת החקלאית הגדלה לאט יותר משופרת באיכותה, כי לאורגניזמים יש מספיק זמן לסנטז את הרכיבים החיוניים.


לקנייה >>>